Czy warto brać adwokata do rozwodu?

Aby się rozwieść, trzeba wnieść do sądu odpowiedni pozew rozwodowy. Można przygotować go samodzielnie, ale można również skorzystać z pomocy prawnika, który zajmie się jego napisaniem, a także może pomagać klientowi w całym procesie rozwodowym. Czy warto brać adwokata do rozwodu?

 

Dzisiaj rozwodów jest coraz więcej. Rozwodzimy się z różnych powodów, ale wśród tych najczęstszych znajdują się między innymi niezgodność charakterów, zdrada czy też nałogi. Gdy dla małżeństwa nie ma już ratunku, rozwód może być najlepszym rozwiązaniem.

 

Pozew rozwodowy to pierwszy krok do rozwodu. Należy sformułować wtedy takie właśnie pismo i złożyć je do odpowiedniego sądu. Następnie o pozwie informowany jest drugi małżonek, wyznaczany jest termin rozprawy i ma miejsce rozprawa rozwodowa. Niekiedy rozwieść można się już po podczas pierwszej rozprawy, innym razem proces może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami.

 

Chociaż do wzięcia rozwodu nie jest potrzebny adwokat, to jednak dzisiaj wielu małżonków myśli o jego wynajęciu. Czy warto?

 

Rozwód – jak może pomóc adwokat?

Gdy planujemy rozwód, możemy, ale nie musimy korzystać z usług prawnych. Jeżeli jednak nie wiemy, jak przygotować pozew, chcemy uzyskać rozwód na korzystnych dla nas zasadach, wówczas adwokat rozwód Warszawa http://www.mazuriwspolnicy.pl/adwokat/ czy w innym mieście będzie bardzo pomocny.

 

Usługi adwokata mogą obejmować:

·        zapoznanie się z problemem klienta i doradzenie mu najlepszej drogi rozwodu

·        przygotowanie pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie albo bez orzekania o winie

·        reprezentacja klienta podczas rozprawy sądowej

·        pomoc w innych sprawach powiązanych z rozwodem – alimenty, opieka nad dzieckiem, podział majątku

 

Zatem adwokat może pomóc rozwodzącemu się małżonkowi na każdym etapie rozwodu – jeszcze przed złożeniem odpowiedniego pozwu rozwodowego.

 

Jego fachowe porady mogą być nieocenione podczas trudnych spraw rozwodowych, na przykład tych, w których orzeka się o winie, w których pojawiają się problemy z podziałem majątku czy opieką nad dziećmi. W takich sytuacjach jego wsparcie może być nieocenione i pomóc małżonkowi w osiągnięciu swojego celu.

 

Jak znaleźć dobrego adwokata na rozwód?

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej takich słów jak „adwokat rozwód Warszawa”, możemy natychmiast zobaczyć, że kancelarii specjalizujących się w prawie rodzinnym i rozwodach jest bardzo dużo.

 

Najlepiej zdecydować się na pomoc takiego adwokata, który specjalizuje się w rozwodach. Wtedy możemy mieć pewność, że korzystamy z pomocy fachowca w tej dziedzinie, którzy będzie mógł zadbać o każdy detal związany z procesem rozwodowym i uzyskać dla klienta najlepsze efekty.

 

Jeśli chodzi o oferty takie jak adwokat rozwód Warszawa, możemy zapoznać się z nimi już teraz przez internet. Następnie wystarczy tylko umówić się na spotkanie z prawnikiem.