Aktualności

X MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHÓW RODZINNYCH - KOSZALIN 2012

dodano: 19.08.2012


Dnia 19.08.2012 w Koszalinie odbył się drużynowy turniej szachów rodzinnych.

Do zawodów zgłosiło się dziesięć trzyosobowych drużyn.

Grano na dystansie 9 rund, tempem 15' na zawodnika.


Cała Polska zjechała się na mistrzostwa do Koszalina. W szranki o tytuł Drużynowego Mistrza stanęli zawodnicy z Peterborough (ENG), Koszalina, Darłowa, Kolbud i oczywiście z Sulechowa. W początkowej fazie rozgrywek Rodzina Zielińskich objęła prowadzenie. Przełom nastąpił w czwartej rundzie, kiedy to nasi zawodnicy w początkowej fazie zrównali się a potem wyprzedzili najwyżej sklasyfikowaną do tej pory Rodzinę Zielińskich. Runda V mały błąd, nerwówka, załamanie obrony, przegrywamy... tracimy uzyskaną wcześniej przewagę. Przerwa, chwila koncentracji czas na kolejną i kolejną rundę. Runda IX - decydująca. Nasi grają z Rodziną Zielińskich. Gramy agresywnie i zdecydowanie nie odpuszczamy potknięć, ale przeciwnik nie chce darmo oddać skóry. Ostatecznie wynik tego pojedynku zakończył się remisem. I tak ...

Z ogromną przyjemnością mogę powiedzieć, iż po dziewięciu rundach w klasyfikacji generalnej

I miejsce oraz tytuł DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW W  TURNIEJU RODZINNYM

uzyskała rodzina z Sulechowa, która zdobyła 23 pkt. W skład drużyny wchodzili:Zapraszam do zapoznania się z wynikami turnieju w programie Chess Arbiter.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


Wszystkim zawodnikom chciałbym złożyć gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.


składa

Arkadiusz WIŚNIEWSKI