Aktualności

Szachowe Grand Prix Czterech Miast

dodano: 19.06.2016

Dnia 18.06.2016 w Sulechowskim Domu Kultury odbył się pierwszy turniej szachowy z cyklu SZACHOWEGO GRAND PRIX CZTERECH MIAST"

W szranki do szachownic stanęło 80 szachistów z województwa lubuskiego oraz wielkopolski. Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja dla nw. grup:

Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnił uczestnikom Dyrektor Sulechowskiego Domu Kultury Pan Tomasz FURTAK, a wszelkie wątpliwości na szachownicach rozstrzygał sędzia szachowy klasy państwowej Pan Arkadiusz WIŚNIEWSKI

Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych i wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy oraz sprawne przeprowadzenie zawodów.

W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie bez większych interwencji sędziego.

Przed ceremonią wręczenia nagród sędzia główny turnieju zwrócił się z prośbą do wszystkich zgromadzonych o powstanie. Po krótkiej chwili "łamliwym głosem" poprosił zebranych o uczczenie pamięci zmarłego w miesiącu kwietniu bieżącego roku zaprzyjaźnionego instruktora, działacza, szachisty oraz sympatyka królewskiej gry Pana Stanisława KOSZELI...

Następnie wręczanie nagród rozpoczęło się od grup najmłodszych tj. 5, 7 oraz 9 lat. Choć przy szachownicy bywało różnie w trakcie ceremonii wręczenia nagród radosnych okrzyków oraz szerokich uśmiechów "naszych" najmłodszych dzieci  nie było końca. Każde dziecko otrzymało puchar, dyplom, medal, nagrodę rzeczową oraz na pokrzepienie słodkie małe co nie co. Wszystko to przy gromkich brawach zebranych rodziców, zawodników oraz postronnych widzów.

Kolejną grupą osób wyróżnionych byli juniorzy z rankingami do 1000, 1200, 1400, 1600 oraz 1800.

Radosna atmosfera pomieszana z ciekawością pod nazwą "KTO WYGRAŁ TURNIEJ !!!" udzieliła się już wszystkim zebranym, a sędzia główny cały czas wyczytywał i prosił o podejście kolejnych zawodników. W poszczególnych kategoriach wyróżnienia otrzymali:

Za najlepiej rozegraną partię podczas symultany szachowej z okazji Dnia Dziecka

Nagrodę dla najsympatyczniejszego zawodnika otrzymał:

Nagrodę FAIR PLAY otrzymał:

Nagrodę dla najradośniejszego zawodnika otrzymał:

Nagrodę dla najlepiej grającej kobiety otrzymała:

Nagrodę dla najlepszego zawodnika 55+ otrzymał:

Nagrodę specjalną wyjątkową statuetkę dla:


NAJZNAMIENITSZEJ OSOBOWOŚCI

w lokalnym środowisku szachowym na przełomie ostatnich lat


Otrzymał wielce zasłużony działacz, szkoleniowiec ale przede wszystkim nietuzinkowy szachista Pan:

Po odebraniu nagrody specjalnej i podziękowaniach z jego strony sędzia główny przeszedł do podsumowania najsilniejszej grupy turnieju tj. grupy OPEN.

Z ogromną przyjemnością mogę powiedzieć, iż po siedmiu rundach w klasyfikacji generalnej cały turniej wygrał niekwestionowany mistrz na naszej sulechowskiej ziemi cały czas mieszkaniec Sulechowa Pan Marek OLIWA.

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

G R A T U L A C J E

składa

Prezes KSz. Agmarex Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI


WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TURNIEJU