Aktualności

Szachowe GP Czterech Miast - Krosno Odrzańskie

dodano: 27.09.2016

Krosno Odrzańskie było gospodarzem kolejnego turnieju szachowego z cyklu SZACHOWEGO GRAND PRIX CZTERECH MIAST". Turniej rozegrany został 25 września br. w Klubie Garnizonowym w Krośnie Odrzańskim. Po raz kolejny frekwencja na turnieju potwierdziła, iż miłośników spędzenia wolnej niedzieli przy szachownicy jest bardzo wielu. Zarówno doświadczonych jak i początkujących zawodników, którzy bez problemu przejadą 50-60 kilometrów, by się spotkać z ciekawymi ludźmi i pograć sobie w szachy na rozsądnych zasadach.

Jednak, aby tak się stało musi być spełniony podstawowy warunek mianowicie uczciwe warunki rozdziału wpisowego tzn. 100% wpłat wraca do zawodników w formie nagród. Jeżeli organizator nie będzie „fair” w stosunku do zawodników to turniej zakończy się przy obsadzie dwudziestu kilku osób jak miało to miejsce bardzo niedawno w sąsiedniej miejscowości.

Wracając jednak do turnieju w szranki do szachownic o tytuł najlepszego szachisty w turnieju stanęło 83 szachistów z województwa lubuskiego oraz wielkopolski. W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika.Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja dla niżej wymienionych grup:

Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze klubu KSGU "Tęcza" Krosno Odrzańskie. Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych oraz wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie zawodów.

Przed ceremonią wręczenia nagród pojawił się przedstawiciel lokalnych władz  fundator nagród, a prywatnie sympatyk królewskiej gry Starosta Krośnieński Pan Mirosław GLAZ

Następnie wręczanie nagród rozpoczęło się od najmłodszych grup tj. 7 oraz 9 lat. Każde dziecko otrzymało medal oraz dyplom za udział w turnieju. Szkoda tylko, że dyplomy nie były wypisane (kto otrzymuje), ponieważ dzieci później pytały się czy mają sobie same wypisać lub czy tak ma być… z drugiej strony, aż dziw bierze, że Starosta Pan Mirosław Glaz nie zwrócił na to uwagi i spokojnie taki stan rzeczy firmował. Wystarczyło przecież poświęcić 15-20 minut oczywiście w czasie trwania turnieju na wpisanie nazwisk dzieci zwłaszcza, że przy takiej liczbie wolontariuszy i działaczy klubu nie byłoby z tym żadnego problemu.

Mimo tej malutkiej wpadki w trakcie ceremonii wręczenia nagród radosnych okrzyków oraz szerokich uśmiechów "naszych" najmłodszych dzieci nie było końca.

Kolejnymi grupami zawodników wyróżnionych byli juniorzy z rankingami do 1000, 1200, 1400, 1600 oraz 1800.

Radosna atmosfera pomieszana z rosnącą ciekawością pod nazwą "KTO WYGRAŁ, KTO JEST NA PUDLE" udzieliła się już wszystkim zebranym, a organizatorzy cały czas wyczytywali i prosili o podejście kolejnych zawodników, by w końcu oznajmić zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został Pan Piotr JAGODZIŃSKI. Po raz kolejny Pan Piotr pokazał sportowego pazura i nie dał złudzeń swoim turniejowym rywalom. Gratulacje.

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

G R A T U L A C J E

składa

Prezes KSz. Agmarex Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI


WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TURNIEJU