Aktualności

Szachowe GP Czterech Miast - Zbąszyń

dodano: 25.10.2016

Zbąszyń był gospodarzem kolejnego turnieju szachowego z cyklu SZACHOWEGO GRAND PRIX CZTERECH MIAST".

Po raz kolejny Organizatorzy całego cyklu GP mogą pochwalić się sukcesem, gdyż frekwencja na turnieju po raz kolejny dopisała. W szranki do szachownic o tytuł najlepszego szachisty w turnieju stanęło 81 szachistów z województwa lubuskiego oraz wielkopolski. W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika.Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja dla niżej wymienionych grup:

Znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze klubu MKS Wicher Zbąszyń.

Warto dodać, iż choć "lwia" część zawodników biorących udział w turnieju była zadowolona z organizacji oraz atmosfery na zawodach, jednak były też głosy niezadowolenia. W jednym zdaniu... wielka szkoda, że sędzia główny turnieju połączył grupy E oraz F. Taką decyzją pozbawił co najmniej jednego zawodnika smaku sukcesu oraz radości zwycięstwa w swojej grupie. Oczywiście można powiedzieć,  iż zgodnie z komunikatem organizacyjnym punkt XIII sędzia miał do tego prawo. Odpowiem owszem tak. Uważam jednak, że taką decyzję mógł podjąć tylko i wyłącznie w porozumieniu z organizatorami dodam organizatorami całego cyklu GP, a tego niestety zabrakło. Podsumowując zamiast łączyć grupy E+F Pan Sędzia mógł zwrócić baczniejszą uwagę na weryfikację zawodników, ich ranking oraz wiek, ale szczegóły nie na stronę klubu.

Mimo tej wpadki w trakcie ceremonii wręczenia nagród radosnych okrzyków oraz szerokich uśmiechów "naszych" dzieci nie było końca.

Zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został Pan Dariusz BIELIŃSKI. Jednak o tym sukcesie nie decydowała ilość zdobytych punktów, ponieważ aż czterech zawodników uzyskało w turnieju 6 pkt. zwycięzcę wskazała  punktacja pomocnicza.

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

G R A T U L A C J E

składa

Prezes KSz. Agmarex Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI