Aktualności

Turniej Lubsko

dodano: 29.11.2016

Lubsko było gospodarzem finałowego turnieju szachowego z cyklu SZACHOWEGO GRAND PRIX CZTERECH MIAST". Turniej rozegrany został 27 listopada br. w Lubskim Domu Kultury. Po raz kolejny frekwencja na turnieju dopisała i cieszy fakt, iż około 85% zawodników biorących w turnieju to dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia

W szranki do szachownic o tytuł najlepszego szachisty w turnieju stanęło 74 szachistów z województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz Niemiec. W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja dla niżej wymienionych grup:

Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze LKSz "Caissa" Lubsko. Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych oraz wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie zawodów.

Przez cały czas przebieg turnieju obserwował przedstawiciel lokalnych władz oraz fundator nagród, prywatnie jednak zapalony miłośnik królewskiej gry Burmistrz Lubska Pan Lech Jurkowski.

Przed ceremonią wręczenia nagród prezes Lubskiego Klubu Szachowego "Caissa" Lubsko Pan Waldemar Szylko uhonorował pamiątkową statuetką dwóch działaczy. Za całokształt działalności oraz popularyzację i propagowanie królewskiej gry w naszym regionie nagrodzono byłego prezesa Lubuskiego Związku Szachowego Pana Manfreda Szylko oraz prezesa Klubu Szachowego Sulechów Pana Arkadiusza Wiśniewskiego  

Po tym bardzo miłym akcencie rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Zwycięzców w poszczególnych grupach uhonorował Pan Lech Jurkowski oraz Pan Waldemar Szylko. Następnie, każde dziecko podchodziło do sędziego turnieju Pana Mariusza Kucharskiego i dostawało na pokrzepienie „słodkie małe co nie co” wraz z drobnymi upominkami.

Mimo, iż i finałowy turniej nie obył się bez malutkiej wpadki za namową kolegi Mariusza K. stwierdzam, iż nie warto o tym pisać. Prawda jest taka, iż nie robi błędów ten co nic nie robi (patrz ….. ) a jeśli potknięcia się zdarzają, cóż ludzka rzecz. Nie jest ważne, ile razy się potkniesz i przewrócisz tylko istotne jest to ile razy się podniesiesz, otrzepiesz spodnie i dalej będziesz szedł we wcześniej wyznaczonym kierunku. Robimy to co kochamy co przynosi nam radość, satysfakcję, a niejednokrotnie mega zmęczenie, jedno jednak jest pewne ucząc się na błędach własnych i kolegów cały czas nieprzerwanie dążymy do perfekcji i oby nam się nigdy nie przestało chcieć…. To tyle w tej kwestii.

Zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został Pan Piotr JAGODZIŃSKI. Po raz kolejny Pan Piotr pokazał sportowego pazura i nie dał złudzeń swoim turniejowym rywalom. Gratulacje.

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

G R A T U L A C J E


FILM Z TURNIEJU


ZDJĘCIA Z TURNIEJU