Aktualności

Mikołajkowy Turniej Szachowy Sulechów 2016

dodano: 05.12.2016

Dnia 03.12.20116 w Sulechowskim Domu Kultury odbył Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora OSiR w Sulechowie

W turnieju grano na dystansie 7 rund tempem  10' na posunięcie.

Po raz kolejny frekwencja na turnieju dopisała i cieszy fakt, iż około 85% zawodników biorących w turnieju to dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia

W szranki do szachownic o tytuł najlepszego szachisty w turnieju stanęło 68 szachistów z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja dla niżej wymienionych grup:

Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze KSz Sulechów. Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych oraz wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie zawodów.

Turniej otworzył współorganizator zawodów, fundator nagród, prywatnie jednak miłośnik królewskiej gry Dyrektor OSiR w Sulechowie Pan Łukasz DUCH.

Po tym bardzo miłym akcencie rozpoczęły się zmagania na szachownicach.

Zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został Pan Robert GOŹDZIEWICZ. Po raz kolejny Pan Robert pokazał sportowego pazura i nie dał złudzeń swoim turniejowym rywalom. Gratulacje.

Na koniec zawodów zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oprócz gratulacji otrzymali przepiękne statuetki z motywem szachowym, medale oraz dyplomy. Wszyscy zaś zawodnicy zarówno ci duzi jak i mali otrzymali  na pokrzepienie „słodkie małe co nie co”. Radości dzieci nie było końca, a uśmiechy naszych milusińskich "nie schodziły z twarzy", aż do samego wyjścia.

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


KLASYFIKACJA GENERALNA PO CZTERECH TURNIEJACH 


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

G R A T U L A C J E


FILM Z TURNIEJU 1


FILM Z TURNIEJU 2


FILM Z TURNIEJU 3


FILM Z TURNIEJU 4 - Wojtuś daje SACH-a


ZDJĘCIA Z TURNIEJU