Aktualności

Zakończenie lata Gryżyna 2017

dodano: 04.09.2017

W dniu 2.09.2017 r. w ośrodku wypoczynkowym Anapausis w malowniczej Gryżynie odbył się Turniej Szachowy z okazji zakończenie lata.

W szranki do szachownic stanęło 30 zawodników. Z  uwagi na fakt, że informacja o zawodach pojawiła się tylko dwa dni przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy taką liczbę uczestników mogą uważać za duży sukces. Wszyscy grali w jednej grupie, ale osobno była prowadzona klasyfikacja w kategorii młodzik, junior oraz OPEN. Warto dodać, iż dodatkowo była przewidziana nagroda dla najmłodszego zawodnika.

Gratulacje, a także słowa uznania za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy. Choć turniej odbył się w Gryżynie to organizatorem było KSGU "Tęcza" Krosno Odrzańskie, które jak zawsze może pochwalić się znakomitą organizacją i oprawą turnieju.

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, pyszne lody oraz zaproszenie na biesiadowanie przy ognisku. Znalazły się nawet takie osoby, które po raz pierwszy w życiu jadły pieczony chleb czy kiełbaskę z ogniska.

Dodatkową atrakcją dla upamiętnienia pierwszego turnieju w Gryżynie miało być wrzucenie do jeziora organizatora turnieju Pana Mariusza Kudlaka. Ten jednak widząc idące/biegnące w jego stronę osoby wolał wskoczyć do wody sam bez niczyjej pomocy. Atmosfera była bardzo radosna, co skusiło dzieci, młodzież oraz dorosłych, by również zamoczyły się w jeziorze najprawdopodobniej ostatni raz w tym sezonie. Uśmiechów i radosnych krzyków dzieci nie było końca... jak to na zakończenie lata przystało.

Podsumowując - bardzo udana impreza szachowa GRATULACJE.


Zwycięzcą turnieju okazał się Pan Arkadiusz WIŚNIEWSKI

Poniżej szczegółowe wyniki zmagań turnieju:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU (CHESS ARBITER)


WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TURNIEJU


G R A T U L A C J E dla wszystkich zawodników z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

składa

Prezes KSz Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI