Aktualności

Turniej o szablę Marszałka Piłsudskiego Świebodzin 2017

dodano: 07.11.2017

W dniu 04.11.2017 zawodnicy Klubu Szachowego Sulechów brali udział w wyjątkowych zawodach pod nazwą Turniej szachowy o szablę Marszałka Piłsudskiego. Gospodarzem zawodów był Świebodziński Dom Kultury.

W turnieju grano na dystansie 9 rund, tempem 7' + 4'' na posunięcie dla zawodnika. Frekwencja jak zawsze dopisała, gdyż do turnieju zgłosiło się 108 zawodników. W turnieju grano w jednej grupie, ale osobna prowadzono klasyfikację dla dzieci do lat 8, 10, 13, 17, zawodników 55+ oraz oczywiście kobiet.

Wszelkie wątpliwości na szachownicach rozstrzygali sędziowie zawodów:

Zapraszam do zapoznania się z szczegółowymi wynikami zmagań poniżej:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU


FILM Z MISTRZOSTW


FILM Z MISTRZOSTW


FOTKI Z MISTRZOSTW


Organizator dla kierowców i innych osób towarzyszących zapewnił bezpłatną atrakcję tj. obejrzenie filmu batalistycznego w pobliskim kinie.  Zaś wszyscy pozostali w czasie przerw mogli pokrzepić gorącą kawą i słodkim małym co nie co.

Dodatkowo w czasie długiej przerwy przeprowadzona była pogadanka mająca przybliżyć dzieciom i młodzieży bardzo ciężkie czasy zawieruchy wojennej. Prelegentem był Pan Krzysztof PŁASZCZEWSKI.  Temat: Marszałek Józef Piłsudski wybitna postać minionego wieku.

Podsumowując, dzieci rozegrały ciekawy turniej, obfitujący w sportową rywalizację o dominacje w zawodach, a dodatkowo miały możliwość poznać bliżej bardzo ważny fragment polskiej historii.

Na koniec turnieju Dyrektor Świebodzińskiego Domu Kultury Pan Stanisław MOSIEJKO wręczył wszystkim zawodnikom upominki. Zawodnicy plasujący się na miejscach I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo otrzymali przepiękne szklane statuetki i pamiątkowe medale.


Zwycięzcą turnieju okazał się Pan Karol KUCZA, któremu została wręczona replika szabli Marszałka Józefa PIŁSUDSKIEGO.


Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy.  Dyrektor Stanisław MOSIEJKO po raz kolejny może pochwalić się znakomitą organizacją i oprawą bardzo dużej imprezy sportowo-patriotycznej, którą zapewnili uczestnikom turnieju właśnie pracownicy Świebodzińskiego Domu Kultury z których może być po prostu dumny.

Szczególne zaś podziękowania chciałbym złożyć dla Pani Beaty CZECHOWSKIEJ za "trzymanie ręki na pulsie" ;-).

Dzięki profesjonalnemu podejściu dzieci, młodzież oraz dorośli wychodzili z turnieju bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani ciesząc się, że mogli wziąć udział w tym widowisku szachowym koordynowanym właśnie przez Panią Beatę. Brawo tak trzymać.

Muszę, dodać w tym miejscu, iż szachy to bardzo wyjątkowa dyscyplina, jedyna w swoim rodzaju... dyscyplina łącząca pokolenia. Najstarszy zawodnik turnieju lat 92, najmłodszy zawodnik turnieju lat 6. Cóż dodać takie rzeczy to tylko w Świebodzinie.

G R A T U L A C J E dla zawodników z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

składa

Prezes KSz Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI