Aktualności

Jubileusz X-lecia Klubu

dodano: 06.12.2017

 W dniu 2.12.2012 r. w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału zamiejscowego w Sulechowie odbyły się obchody X-lecia Klubu Szachowego Sulechów. W sympatycznej atmosferze podsumowano dekadę działalności klubu oraz przedstawione zostały plany na najbliższe lata. Z okazji jubileuszu uhonorowano pamiątkowym medalem wielu działaczy, zawodników oraz przyjaciół klubu. Po zakończeniu części oficjalnej można było skosztować pysznych wypieków Pani Białeckiej, które osobiście polecam (tel. 691250888) Po części oficjalnej chętni wzięli udział w Turnieju o szablę Marszałka Piłsudskiego. W szranki z sulechowianami o tytuł najlepszego gracza w turnieju stanęli między innymi zawodnicy z Lubska, Sulęcina, Zbąszynia, Wolsztyna i Gorzowa Wlkp. W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, czas gry na zawodnika 7’ + 4” na posunięcie. Widzom, którzy dość licznie stawili się na imprezę, najbardziej podobały się końcowe momenty partii. Największe zainteresowanie wzbudziły partie najmłodszych zawodników, którzy grali naprawdę koncertowo.

Radosna atmosfera pomieszana z ciekawością pod nazwą "KTO JEST NA KTÓRYM MIEJSCU" udzieliła się już wszystkim zebranym. Organizatorzy cały czas wyczytywali nazwiska prosząc o podejście kolejnych zawodników, by w końcu oznajmić, iż zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został Pan Marek OLIWA reprezentujący Sulechów. Po raz kolejny Pan Marek pokazał szachowego pazura i nie dał złudzeń swoim turniejowym rywalom.

Czołowym zawodnikom statuetki oraz medale wręczali:

 - Burmistrz Sulechowa Pan Ignacy ODWAŻNY

 - Radny Pan Zbigniew CHYZIAK

Replikę szabli Marszałka Piłsudskiego wręczył:

- Burmistrz Sulechowa Pan Ignacy ODWAŻNY

Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze Klubu Szachowego Sulechów. Słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych oraz wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie obchodów jubileuszu X-lecia klubu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich przychylnych osób zaangażowanych w przeprowadzenie imprezy. Szczególne zaś podziękowania kieruję dla Panów Ignacego Odważnego oraz prof. Mariana Miłka za wsparcie i przychylność w udostępnieniu obiektu na przeprowadzenie tego typu imprezy. Dzięki nim takie imprezy z powodzeniem mogą odbywać się w Sulechowie promując nasze miasto w województwie i całej zachodniej Polsce.

Zdjęcia: Marzena Wiśniewska / Arkadiusz Łukomski

Zapraszam do zapoznania się z szczegółowymi wynikami zmagań poniżej:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU 


FOTKI Z TURNIEJU


G R A T U L A C J E dla zawodników z osiągniętych wyników z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

składa

Prezes KSz Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI