Aktualności

Finał Drużynowych Mistrzostw Województwa

dodano: 27.12.2017

Klub Szachowy Sulechów po raz kolejny był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach szybkich. Mistrzostwa rozgrywane były w dniach 18-20 grudnia 2017 r. w gościnnych murach Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie. Po raz kolejny frekwencja na mistrzostwach potwierdziła, iż miłośników spędzenia czasu, przy szachownicy stawiających na rozrywkę intelektualną jest bardzo wielu. Bardzo cieszy fakt, iż coraz częściej walory edukacyjne i wychowawcze związane z grą w szachy są zauważane i doceniane. W szranki do szachownic o tytuł najlepszej drużyny szkolnej w województwie stanęło, aż 230 szachistów z naszego województwa. W turnieju grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10’ + 4” na posunięcie dla każdego zawodnika. Skład drużyny był mieszany. Na pierwszych trzech szachownicach grali chłopcy na czwartej zaś musiała grać dziewczynka. Dodatkowo oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była klasyfikacja indywidualna na szachownicach. Wątpliwości przy szachownicy rozwiewali sędziowie Grzegorz Zabawski oraz Kamil Wiśniewski.

Gratulacje, podziękowania, a także słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób prywatnych oraz wolontariuszy za wkład pracy włożony w przygotowanie zawodów. Po raz kolejny znakomitą organizację oraz oprawę turnieju, zapewnili uczestnikom działacze Klubu Szachowego Sulechów.

Szczególne zaś podziękowania dla Dziekana Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie Pana prof. Mariana MIŁKA za udostępnienie obiektu na przeprowadzenie tego typu imprezy. Dzięki uprzejmości i wsparciu przychylnych osób, takich jak Pan Dziekan takie widowiska szachowe z powodzeniem mogą odbywać się w Sulechowie promując nasze miasto w województwie.

Po wielu bardzo ciekawych szachowych pojedynkach najlepszymi drużynami okazały się drużyny:

SP 2 Lubsko,

SP 20 Gorzów Wielkopolski,

I ZSO Gorzów Wielkopolski.

Choć zwycięzcy mistrzostw drużynowo nie dali złudzeń swoim turniejowym rywalom to najlepsi zawodnicy naszego klubu w klasyfikacji indywidualnej uplasowali się na miejscach:

Maja ZIOBROWSKA indywidualnie II miejsce na IV szachownicy

Kamil WIŚNIEWSKI indywidualnie III miejsce na II szachownicy

 

Najlepszym zawodnikom puchary i medale wręczyli:

·         Prezes Szkolnego Związku Szachowego Ziemia Lubuska Pan Zbigniew BERMES

·         Prezes Lubuskiego Związku Szachowego Pan Andrzej MODZELAN

Współorganizatorami mistrzostw byli:

·         Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska

·         Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie

·         Klub Szachowy Sulechów

Zapraszam do zapoznania się z szczegółowymi wynikami zmagań poniżej:


IGRZYSKA DZIECI

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE


FOTKI Z MISTRZOSTW


Dla wszystkich zawodników gratulacje z osiągniętych wyników i dodatkowo słowa uznania za bezkompromisową walkę na szachownicy, chęć zwycięstwa i "sportowego pazura"
z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

Tekst: AW

Zdjęcia: Marzena Wiśniewska