Aktualności

III liga seniorów / Lubuska Akademia Szachowa

dodano: 03.02.2018

Szachowy weekend w Sulechowie.
Prawdziwa gratka dla szachistów z Sulechowa i okolic. W dniach 27-28 stycznia br. Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie wraz z Klubem Szachowym Sulechów współorganizowali Drużynowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego seniorów w szachach klasycznych połączone z Lubuską Akademią Szachową.

Niewątpliwą atrakcją Akademii byli prowadzący:
                 -indywidualny wicemistrz Polski Jacek TOMCZAK
                 -trener Kadry Polski kobiet Marek MATLAK
oraz mistrzowie międzynarodowi i krajowi:
                 - Andrzej MODZELAN
                 - Aleksander CZERWOŃSKI
                 - Grzegorz MURAWSKI
                 - Dariusz BIELIŃSKI
Dzięki temu wydarzeniu dzieci, młodzież oraz dorośli mieli wyborną okazję i możliwość zgłębić tajniki królewskiej gry. Warto dodać, iż w czasie jednej z przerw uczestnicy Lubuskiej Akademii Szachowej mogli pokrzepić się pysznymi pierogami ufundowanymi przez właściciela Restauracji Pod Aniołami Pana Ireneusza Filipowicza.

W kolejnym dniu rozgrywek miłośnicy gry w szachy spotkali się z najlepszymi drużynami z województwa, by walczyć o laur zwycięzcy i szachową dominację w województwie.
Klub Szachowy Sulechów reprezentowali:

              Szachownica 1 - Michalski Daniel,
              Szachownica 2 - Grzegorz ZABAWSKI,
              Szachownica 3 - Dariusz STÓJ,
              Szachownica 4 - Radosław ROSIŃSKI,
              Szachownica 5 - Maja ZIOBROWSKA
W szranki do szachownic w sobotnio-niedzielnych zmaganiach sportowych stanęło aż 148 szachistów.

Po pierwszych eliminacjach oraz bardzo wielu ciekawych szachowych pojedynkach drużyna Klubu Szachowego Sulechów uplasowała się na drugim miejscu w grupie.

Do zakończenia mistrzostw pozostały jeszcze dwa zjazdy. Kibice mocno dopingują sulechowską drużynę wiedząc, iż zawodnicy mają zaledwie kilka dni na przygotowanie strategii do kolejnych partii.

W turnieju grano systemem szwajcarskim, tempem 60’ + 30” na posunięcie dla każdego zawodnika. Składy drużyn były mieszane. Na pierwszych czterech szachownicach grali seniorzy na piątej zaś szachownicy musiała grać kobieta. Wątpliwości przy szachownicy rozwiewali sędziowie Arkadiusz Wiśniewski oraz Kamil Wiśniewski.

Gratulacje, podziękowania, i słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób, a w szczególności dla pracowników Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie za wkład pracy włożony w przygotowanie obiektu do zawodów. Znakomitą organizację mistrzostw oraz oprawę turnieju po raz kolejny zapewnili uczestnikom działacze i wolontariusze Klubu Szachowego Sulechów.

Szczególne zaś podziękowania dla Dziekana Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie Pana prof. Mariana MIŁKA za współorganizowanie wydarzeń szachowych w naszym mieście.

Dla sulechowskich szachistów gratulacje z osiągniętych wyników oraz wielkie dzięki za walkę do ostatnich sekund regulaminowego czasu z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

Zapraszam do zapoznania się z szczegółowymi wynikami zmagań poniżej:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

składa

Prezes KSz Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI