Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów

dodano: 13.03.2018

Szachowy weekend w Sulechowie.
W dniu 3 marca br. Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie wraz z Klubem Szachowym Sulechów współorganizowali Drużynowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego juniorów i młodzików w szachach.

Dzieci, młodzież oraz miłośnicy gry w szachy spotkali się z najlepszymi drużynami z województwa, by walczyć o laur zwycięzcy i szachową dominację w województwie.


Klub Szachowy Sulechów reprezentowali:

              Szachownica 1 – Wojciech ZIOBROWSKI,
              Szachownica 2 – Maciej KOWALCZYK,
              Szachownica 3 – Kornelia BRZEMIŃSKA,
              Szachownica 4 - Maja ZIOBROWSKA

Warto dodać, iż szranki do szachownic w sobotnich zmaganiach szachowych stanęło, aż 116 szachistów.

Po pierwszych rundach oraz bardzo wielu ciekawych szachowych pojedynkach drużyna Klubu Szachowego Sulechów uplasowała się na drugim miejscu w grupie. J

W turnieju grano systemem kołowym, tempem 30’ dla każdego zawodnika. Składy drużyn były mieszane. Na pierwszych trzech szachownicach grali chłopcy na czwartej zaś szachownicy musiała grać dziewczynka. Do zakończenia mistrzostw pozostał jeszcze jeden zjazd.

Wątpliwości przy szachownicy rozwiewali sędziowie Arkadiusz Wiśniewski, Grzegorz Zabawski oraz Kamil Wiśniewski.

Gratulacje, podziękowania, i słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób, a w szczególności dla pracowników Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie za wkład pracy włożony w przygotowanie obiektu do mistrzostw.
Znakomitą organizację mistrzostw oraz oprawę turnieju po raz kolejny zapewnili uczestnikom działacze i wolontariusze Klubu Szachowego Sulechów.

Szczególne zaś podziękowania dla Dziekana Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie Pana prof. Mariana MIŁKA za współorganizowanie wydarzeń szachowych w naszym mieście.

Dla sulechowskich szachistów gratulacje z osiągniętych wyników oraz wielkie dzięki za walkę do ostatnich sekund regulaminowego czasu z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

Zdjęcia: Sylwia ZIOBROWSKA

Zapraszam do zapoznania się z szczegółowymi wynikami zmagań poniżej:


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

składa

Prezes KSz Sulechów

Arkadiusz WIŚNIEWSKI