Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Seniorów i Juniorów

dodano: 03.05.2018

Szachowy weekend w Sulechowie.
Prawdziwa gratka dla szachistów z Sulechowa i okolic. W dniach 21-22 kwietnia br. Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie wraz z Klubem Szachowym Sulechów współorganizowali Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów, Młodzików oraz Seniorów.

Miłośnicy gry w szachy spotkali się z najlepszymi drużynami z województwa, by walczyć o laur zwycięzcy i szachową dominację w województwie.
Klub Szachowy Sulechów w turnieju seniorów reprezentowali:

              Szachownica 1 - Michalski Daniel,
              Szachownica 2 - Grzegorz ZABAWSKI,
              Szachownica 3 - Dariusz STÓJ,
              Szachownica 4 - Radosław ROSIŃSKI,
              Szachownica 5 - Maja ZIOBROWSKA

              Szachownica 5 – Małgorzata KAPUSTA

W turnieju juniorów reprezentowali nas:

Drużyna 1:

              Szachownica 1 - Wojciech ZIOBROWSKI,
              Szachownica 2 – Maciej KOWALCZYK,
              Szachownica 3 – Kornelia BRZEMIŃSKA,
              Szachownica 4 - Maja ZIOBROWSKA,

              Szachownica 5 – Igor WOJTASIEWICZ

Drużyna 2:

              Szachownica 1 – Piotr ROMANKIEWICZ,
              Szachownica 2 – Maksymilian ZAWALNIUK,
              Szachownica 3 – Piotr KARALUS,
              Szachownica 4 - Wojciech KARALUS,

              Szachownica 5 – Amelia BRZEMIŃSKA

              Szachownica 5 – Małgorzata CHAŁUSTOWSKA

W szranki do szachownic w rozgrywkach szachowych stanęło aż 185 szachistów. Po styczniowym zjeździe drużyny seniorów i młodzików Klubu Szachowego Sulechów zajmowały drugie miejsca w grupie. Sobotnio-niedzielne zmagania były ostatnimi w kalendarzu i miały wyłonić zwycięzcę mistrzostw. W turnieju juniorów grano systemem kołowym tempem 30’ + 30” na posunięcie dla każdego zawodnika, natomiast w turnieju seniorów grano systemem szwajcarskim tempem 60’ + 30” na posunięcie dla każdego zawodnika. Składy drużyn były mieszane. Na pierwszych szachownicach grali mężczyźni, na ostatniej zaś szachownicy musiała grać kobieta. Wątpliwości przy szachownicy rozwiewali sędziowie Arkadiusz Wiśniewski oraz Kamil Wiśniewski.

Po bardzo wielu ciekawych szachowych pojedynkach oraz kilku nerwowych momentach gry, nasze SULECHOWSKIE TYGRYSY wygrały cały turniej, zostając Drużynowym Mistrzem Województwa Młodzików w szachach szybkich. Seniorzy zaś na koniec zawodów uplasowali się na miejscu piątym.

Gratulacje, podziękowania, i słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych osób oraz pracowników Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie za wkład pracy włożony w przygotowanie obiektu do zawodów. Znakomitą organizację mistrzostw oraz oprawę turnieju po raz kolejny zapewnili uczestnikom działacze i wolontariusze Klubu Szachowego Sulechów.

Szczególne podziękowania dla Dziekana Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie Pana prof. Mariana MIŁKA za współorganizowanie wydarzeń szachowych w naszym mieście.

Dla sulechowskich szachistów gratulacje z osiągniętych wyników oraz wielkie dzięki za walkę do ostatnich sekund z życzeniami kolejnych sukcesów przy szachownicy.

Przed nami kolejne wyzwanie. Na przełomie kwietnia i maja zawodnicy klubu wezmą udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Poroninie. Najlepsi z najlepszych całej Polski będą walczyć o tytuł Mistrza Polski Juniorów w szachach. Przed sulechowskimi zawodnikami stoi ogromne wyzwanie, jednak mogą liczyć na kibiców, którzy trzymają za nich mocno kciuki.

Tekst: AW

Zdjęcia: Marzena Wiśniewska

Poniżej szczegółowe wyniki mistrzostw:

GRUPA MŁODZIKÓW

GRUPA SENIORÓW

FOTKI Z MISTRZOSTW