Aktualności

Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji Dni Lubska 2018

dodano: 09.06.2018

Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji Dni Lubska 2018 został rozegrany 27 maja. Do Lubska przyjechało wielu dobrych zawodników, na czele z mistrzem międzynarodowym  Nikolaiem Aliavdinem. Od początku trwała zażarta walka o punkty, a zawodnicy do ostatnich sekund na zegarze walczyli o zwycięstwo w swoich partiach.

 Po 9-ciu rundach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Sędzia główny zawodów Mariusz Kucharski odczytał listę zwycięzców, natomiast puchary i nagrody wręczali Prezes Lubskiego Klubu Szachowego "Caissa" Waldemar Szylko, Burmistrz Lubska Lech Jurkowski oraz Dyrektor Lubskiego Domu Kultury Maria Łaskarzewska.

 Ostatecznie zwycięzcą zawodów został mistrz FIDE Karol Kucza uzyskując 8 punktów i nie ponosząc żadnej porażki.

Tuż za nim, z wynikiem 7,5 punktu uplasował się Sebastian Manigk z Cottbus. Reprezentant Niemiec również nie dał się pokonać w żadnej partii.

Trzecie miejsce wywalczył, rozstawiony z pierwszym numerem startowym, mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (7,5 pkt).

Kolejnych trzech zawodników zgromadziło po 6,5 punktu: Oskar Wołoch, Piotr Jagodziński i (najlepszy zawodnik z Lubska) Grzegorz Kołodziejski.

W klasyfikacji juniorów do lat 10 najlepszy okazał się Michał Grzebieniowski, gromadząc aż 6 punktów. Wyprzedził On drugiego (7-letniego!) Wojciecha Ziobrowskiego, aż o 1,5 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant "Caissy" Lubsko - Wiktor Milczanowski.

W grupie do lat 12 o punkt więcej od rywali uzyskał Marcel Staszak ("Caissa" Lubsko), z kolei grupę 14-latków zdominowała Julia Kudlak. W klasyfikacji do lat 16 najlepszy okazał się Tomasz Lambrecht.

W klasyfikacji seniorów powyżej 60 lat na pierwszym miejscu znalazł się Erwin Boll z Forst. Najstarszy uczestnik turnieju o 1/2 punktu wyprzedził Ryszarda Gajdeckiego ("Caissa" Lubsko) i Franciszka Markockiego (Bogaczów).

Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Ewa Balcerczak z Krosna Odrzańskiego. Z kolei najlepszym zawodnikiem zagranicznym okazał się Eduard Stark z Forst.

Ufundowaną przez Burmistrza nagrodę dla najmłodszej zawodniczki otrzymała 5-letnia Zosia Staszak.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy w duchu fair-play rozgrywali swoje partie i wszystkim życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy.

Dziękujemy także Lubskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Miejskiemu w Lubsku, oraz firmom Magnolia Lubsko i Drukarni Dechnik w Lubsku za pomoc w organizacji imprezy.

 Wyniki Międzynarodowego Turnieju Szachowego z Okazji Dni Lubska 2018

Tekst oraz zdjęcia skopiowano ze strony internetowej Lubskiego Klubu Szachowego "Caissa" http://www.caissa.cba.pl/