Dentysta dziecięcy Warszawa

Dentysta dla dzieci Warszawa, czy warto postawić na tego typu usługi?


Coraz więcej uwagi i czasu poświęcany na wybór odpowiedniego gabinetu dentystycznego, w którym regularnie przeprowadzane będą badania zębów naszego dziecka, a także ewentualne zabiegi oraz leczenie. Wiadomo, że dzieci wizyt u dentysty wręcz nie znoszą i starają się przed nimi bronić na wszelkie, możliwe sposoby. Reagują płaczem,buntem, złością, jeżeli chodzi o dentysta dziecięcy Warszawa http://dentystadladzieciwarszawa.pl/.


Często wizyty u stomatologa to trudny czas dla rodziców, czy opiekunów, pełen stresu dla ich podopiecznych. Na szczęście, coraz częściej gabinety stomatologiczne przykładają szczególną wagę do atmosfery, aby wizyty u dentysty pozostawały u dziecka jako wspomnienia pozytywne. 

 

 Stomatologia dziecięca – jak dzisiaj wygląda?


Pierwszym krokiem, jakie powinno się podjąć przed rozpoczęciem regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, jest okres adaptacji. Jest to pierwsza wizyta u dentysty, podczas której nie odbywa się żadne z badań, ani też zabieg. Dziecko ma okazję oswoić się z miejscem oraz samym stomatologiem oraz ograniczyć niepewność. Ważne jest wypracowanie u dziecka chęci współpracy, co pozytywnie na relację pomiędzy najmłodszymi pacjentami, a dentystami. Również w przypadku nieoczekiwanej wizyty, której nie jesteśmy w stanie odłożyć w czasie, dzieci chętne do współpracy lepiej znoszą zabieg. 


Coraz częściej część gabinetów stomatologicznych jest przystosowana pod kątem najmłodszych pacjentów. Kolorowe ściany, zabawki oraz wszystko to, co może odwrócić uwagę dziecka, wprowadzić luźną atmosferę oraz zniwelować stres i napięcie, jest przydatne, a niemal niezbędne w nowoczesnym gabinecie stomatologii dziecięcej. Warto pamiętać, że również dentystom zależy na komforcie pacjentów podczas wizyty. W celu odwrócenia uwagi od zabiegu, często dzieciom włączana jest muzyka, która działa uspokajająco, bądź bajki. Ważne jest jednak, aby podczas zabiegu, dentysta informował na temat aktualnie wykonywanych czynności. Musi być również czujny na reakcje dziecka, aby odpowiednio reagować w przypadku pojawienia się strachu, bądź innych, negatywnych emocji.


Jak często zalecane są wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym?


W przypadku zębów mlecznych, wizyty w gabinecie powinny odbywać się co 3 do 6 miesięcy. Jednak to kwestia indywidualna, która zostaje ustalona przez stomatologa. Zdarzają się pytania, czy warto w ogóle dbać o zęby mleczne, skoro z czasem i tak wypadają? Tak. Przede wszystkim od małego dziecko jest oswajane z gabinetem stomatologicznym, dodatkowo zostaje w nim wyrobiony nawyk dbania o zęby, regularnej kontroli, co w przyszłości zaoowocuje szybszą reakcją na ewentualne zachorowania, czy niepokojące symptomy związane z bólem zębów. Stomatologia dziecięca przyjęła sobie za cel przede wszystkim pomoc rodzicom i opiekunom, dla których wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być kłopotliwe i męczące. Dlatego obok profesjonalnego, dostosowanego do dzieci wyglądu, coraz częściej oferowane są kompleksowe usługi związane ze stomatologią, co również w pozytywny sposób wpływa na nastawienie dziecka do tego typu miejsc.