Na czym polega administrowanie nieruchomościami?

Z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się, jak nie martwić się o swoją przyszłość. Czy da się zabezpieczyć tak, by na starość nie bać się o stałość dochodów, niezależnie od tego, czy i jaką emeryturę za lata pracy otrzymasz? Warto poszukać takiego źródła dochodu, które pozwoli nam przeżyć - będzie długoterminowe i raczej pewne. Przez całe życie nie sposób przecież dorabiać fizycznie - nie pozwala na to wiek i niejednokrotnie stan zdrowia. Dlatego warto zainwestować w nieruchomości. By jednak nie zaprzątać sobie głowy i nie wpędzić się w poważne problemy z potencjalnymi lokatorami, warto postawić na konkretnego zarządcę. Jak jednak go wybrać, gdy pod hasłem “administrowanie nieruchomościami warszawa http://edyl.pl/“ dostajemy setki przeróżnych, niekonkretnych materiałów?


Administrowanie nieruchomościami nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Dlatego właśnie warto oddać je w ręce fachowców, gdy już zdecydujesz się na taki sposób na życie i godną starość. Inwestycja w nieruchomości to nie tylko stały dochód, ale również prawie w 100% pewny - należy znaleźć nabywcę. To genialny plan wtedy, gdy możesz pozwolić sobie na kupno mieszkania w mieście, gdzie żyją studenci - zawsze znajdziesz w takiej sytuacji lokatora, który będzie spłacał twój dług hipoteczny, sprawiając jednocześnie, że staniesz się pełnoprawnym posiadaczem tego mieszkania.


Warto jednak te sprawy oddać w ręce fachowców. Nie wszyscy znamy się na wszystkim. Jeśli całe życie byłeś kucharzem czy kierowcą, nikt nie oczekiwał od ciebie znajomości prawa administracyjnego, więc zupełnie jasne jest to, że potrzebujesz kogoś, kto wynajmem zajmie się fachowo. Administrowanie nieruchomościami to masa obowiązków, którymi przecież niekoniecznie chcesz zawracać sobie głowę, gdy przyjdzie czas na twój odpoczynek - wyczekana emerytura. Kim jest zarządca nieruchomości, na czym polega administrowanie nieruchomościami i w czym pomoże ci zatrudnienie fachowca?


Czym zajmuje się zarządca nieruchomości?


Ogólnie rzecz ujmując, administrowanie nieruchomościami polega na kierowaniu wszystkimi technicznymi oraz konserwacyjnymi pracami. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że to jedynie wierzchołek góry lodowej tego, co wykonać musi zarządca nieruchomości. Dla właściciela nieruchomości zarządca jest również doradcą, zwłaszcza gdy posiadasz więcej niż jedną nieruchomość. Ważne jest, że możesz zatrudnić go zarówno na umowę o pracę, jak i na umowie cywilno-prawnej, gdy ten posiada swoją działalność gospodarczą. Na rynku jest wiele ofert samodzielnych specjalistów.


Prawa i zakazy


Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, zatrudniając osobę odpowiedzialną za administrowanie nieruchomościami, jest świadomość, że zarządca pracuje dla ciebie. Wszelkie decyzje dotyczące twojej nieruchomości podejmuje w twoim imieniu, dlatego też nigdy nie może podejmować ich bez wcześniejszej konsultacji z tobą. Pamiętaj również, by sprawdzić, czy zatrudniana przez ciebie osoba, której zadaniem będzie administrowanie nieruchomościami, posiada stosowne ubezpieczenie, które obu stronom znacząco pomoże w razie jakichkolwiek szkód z winy zarządcy.