Sisley Izia - lekkie perfumy na lato

Sisley jako marka zdecydowanie słynie z perfum ciężkich, wymagających, które będą odpowiadały wąskiemu gronu swoich prawdziwych miłośników. Na co dzień nie wypuszczają oni perfum lekkich, które dobrze noszą się latem, w upalne dni. Dlatego prawdziwym zaskoczeniem okazują się perfumy Sisley Izia, które - choć niekoniecznie każdemu przypadną do gustu - z pewnością idealnie sprawdzą się latem, w cieplejsze dni, podczas przyjemnych wieczór z przyjaciółmi przy lampce schłodzonego białego wina.


Większość osób, które znają markę Sisley, na pewno kojarzy ją przede wszystkim ze stosunkowo ciężkimi perfumami. Idealnie sprawdzają się one podczas wielkich okazji i wieczornych wyjść, niekoniecznie jednak przypadną do gustu tym, które cenią sobie lekkie zapachy na każdy dzień. Tym razem jest inaczej. Marka Sisley wychodzi z nowymi perfumami Izia - opisywanym często jako lekki i przyjemny zapach.


Nie należy jednak rozumieć przez to, że Sisley Izia w jakimkolwiek stopniu nie dorównują pozostałym propozycjom marki. To nie tak, że Sisley Izia są w czymś gorsze od pozostałych: po prostu mogą zaskoczyć swoją lekkością wszystkie oddane miłośniczki marki Sisley. Warto także podkreślić, że w całej lekkości zapachu, kompozycja Sisley Izia jest dość ambitna i złożona. Wyraźnego charakteru nadają jest z pewnością aromaty dzięgla i cedru, a dodatkiem jest niesamowity herbaciany odcień róży. To ciekawa decyzja marki Sisley, bo w podobnych kompozycjach jednak znacznie częściej dodawane są różowe lub rzadziej czerwone róże, tymczasem Sisley zdecydowała się do zapachu dodać odrobinę słońca.


Sisley Izia powstało, by stać się ukłonem w stronę samej założycielki marki Sisley, czyli Izabeli d’Ornano. Ta natomiast miała w posiadaniu swój ukochany ogród, a w nim ze szczególną miłością pielęgnowała nietuzinkowe róże. Wyróżniał je fakt, że pachną tylko przed południem, a w ich zapachu można wyróżnić cytrusy. Sisley Izia to próba odzwierciedlenia zapachów, które można odkryć za bramą tego nietypowego ogrodu. Podobno efekt jest trafiony, przez co perfumy Sisley Izia zostały bardzo docenione przez samą zainteresowaną.


Niektórzy mogą pomyśleć, że Sisley Izia to typowe pachnidło na wiosnę czy lato. Niekoniecznie można się z tym zgodzić, bo nie brakuje mu oryginalności. Gra w nim światło i cień. Choć dużą rolę odgrywa w nich herbaciana róża, wyraźnie przebija się także cierpkawy posmak soku z bergamotki. Gdy wsłuchać się lepiej w tony tych perfum, docierasz do zupełnego cienia, jakim jest dzięgiel. Co więcej, baza perfum Sisley Izia to połączenie róży, jasnego piżmu i subtelnego cedru oraz ambry. Całość sprawia, że bardzo przyjemnie nosić je na swojej skórze. Warto podkreślić, że perfumy Sisley Izia trzymają się na niej nawet do 6 godzin.